Teraz łatwiej o zamianę mieszkania. W Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej przy ul. Grudziądzkiej 159B w Toruniu prace rozpoczęła nowa jednostka – Biuro Zamiany Mieszkań. To nie koniec zmian. Do dyspozycji mieszkańców, chcących dokonać zamiany mieszkania, oddana została profesjonalna, internetowa wyszukiwarka złożonych ofert.

Głównym celem działania Biura Zamiany Mieszkań jest minimalizacja dysproporcji pomiędzy powierzchnią zajmowanego lokalu a ilością osób w nim zamieszkujących. Biuro będzie pomagało również mieszkańcom, którzy ze względu na wysokość uzyskiwanych dochodów, nie są w stanie utrzymać swojego mieszkania, albo których stać na lokal o wyższym standardzie. Powstała jednostka pomoże także w zamianie na lokal z możliwością wykupu na własność.

Do zamiany mieszkania zachęcamy wszystkich, bez wyjątku. Jeżeli przyczyną niedogodności, np. ze względu na kłopoty z poruszaniem się, jest umiejscowienie lokalu na wyższych kondygnacjach budynku, również można starać się o zamianę – mówi Dorota Benz-Kostrzewska z Biura Zamiany Mieszkań.

Osoby zainteresowane zamianą same mogą poszukać interesującej oferty. Na stronie internetowej ZGM ruszyła specjalnie przygotowana wyszukiwarka złożonych ofert.

Internetowa wyszukiwarka pozwala na znalezienie interesującego nas lokalu według różnych kryteriów. Za jej pomocą można przeszukać dostępne oferty w danym rejonie Torunia,  w zależności od liczby pokoi, kondygnacji czy nawet rodzaju ogrzewania – wylicza Dorota Benz-Kostrzewska.

Uczestnikami systemu zamiany mieszkań mogą być najemcy lokali gminnych oraz lokali wchodzących w skład innego niż gminny zasobu mieszkaniowego, a także byli najemcy lokali gminnych, którzy utracili tytuł prawny do lokalu ze względu na występujące zadłużenie (po spłacie zadłużenia we własnym zakresie lub po spłacie ich zadłużenia przez kontrahentów deklarujących taką gotowość).

Osoby zainteresowane zamianą mogą w każdej chwili złożyć swoją ofertę. Wystarczy wypełnić druk wniosku o zamianę mieszkania i przekazać do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu przy ul. Grudziądzkiej 159B. Druki wniosków dostępne są w siedzibie ZGM oraz na stronie internetowej:www.zgm.torun.pl

Po złożeniu wniosku, sporządzona oferta zostanie umieszczona w internetowej wyszukiwarce zamian mieszkań.

Wyszukiwarka ofert dostępna jest pod adresem:http://www.bzm.zgm.torun.pl

 

Ważne dane:

Biuro Zamiany Mieszkań

ul. Grudziądzka 159B,

87-100 Toruń,

pokój nr 24.

tel. (56) 657 75 34

e-mail:bzm@zgm.torun.pl

https://i0.wp.com/www.zgm.torun.pl/wp-content/uploads/2015/11/BiuroZamianyMieszkan.jpg?fit=200%2C151&ssl=1https://i0.wp.com/www.zgm.torun.pl/wp-content/uploads/2015/11/BiuroZamianyMieszkan.jpg?resize=150%2C150&ssl=1ZGMAktualnościTeraz łatwiej o zamianę mieszkania. W Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej przy ul. Grudziądzkiej 159B w Toruniu prace rozpoczęła nowa jednostka – Biuro Zamiany Mieszkań. To nie koniec zmian. Do dyspozycji mieszkańców, chcących dokonać zamiany mieszkania, oddana została profesjonalna, internetowa wyszukiwarka złożonych ofert. Głównym celem działania Biura Zamiany Mieszkań jest minimalizacja dysproporcji...ZGM Toruń