Miasto wychodzi naprzeciw zadłużonym najemcom gminnych mieszkań. Od miesiąca mają oni możliwość odpracowania swojego zadłużenia. Coraz więcej osób chce skorzystać z tej szansy. Jak wygląda akcja, można się przekonać oglądając film, który umieściliśmy na miejskim kanale portalu YouTube.

Z naszych danych wynika, że mieszkańcy 3 203 gminnych lokali, według stanu na koniec ubiegłego roku, są zadłużeni na kwotę ponad 16,3 mln zł. Rekordzista jest winien ZGM ponad 130 tys. zł. Niestety wiele rodzin zajmujących lokale w mieszkaniowym zasobie Gminy to ludzie żyjący w niedostatku i na opłacenie czynszu ich po prostu nie stać. Czasem nie płacą z powodu perturbacji życiowych, np. choroby. Wdrożenie systemu odpracowywania zadłużenia, z pewnością pomoże w spłacie zaległości, osobom będących w trudnej sytuacji materialnej.

Do tej pory do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu zgłosiło się 80 osób, które chcą skorzystać z szansy i odrobić swoje zadłużenie. Będą oni wykonywali m.in. prace porządkowe (np. sprzątanie, odśnieżanie) oraz drobne prace remontowe (np. malowanie klatek schodowych, placów zabaw, ogrodzeń, wykonywanie prac stolarskich).

Wszystkie osoby zainteresowane odpracowaniem mogą zgłosić się do miejskich Biur Obsługi Mieszkańców, gdzie indywidualnie ustalony zostanie zakres, termin oraz godziny, w których wykonywana będzie praca. Na podstawie dokonanych ustaleń dłużnik zawrze odpowiednią umowę z ZGM.

Na terenie Torunia funkcjonują następujące biura:

  • Biuro Obsługi Mieszkańców Nr I (dawniej ADM Nr I), ul. Gołębia 3, tel. (56) 655-39-32
  • Biuro Obsługi Mieszkańców Nr I (dawniej ADM Nr I), ul. Piernikarska 7, tel. (56) 652-21-70
  • Biuro Obsługi Mieszkańców Nr II (dawniej ADM Nr II), ul. Gagarina 152, tel. (56) 652-04-15
  • Biuro Obsługi Mieszkańców Nr III (dawniej ADM Nr III), ul. Drzymały 13/15B, tel. (56) 652-01-30

Jak wygląda akcja ZGM można się przekonać oglądając film. TUTAJ

 

https://i0.wp.com/www.zgm.torun.pl/wp-content/uploads/2015/11/Odpracowanie.jpg?fit=200%2C151&ssl=1https://i0.wp.com/www.zgm.torun.pl/wp-content/uploads/2015/11/Odpracowanie.jpg?resize=150%2C150&ssl=1ZGMAktualnościMiasto wychodzi naprzeciw zadłużonym najemcom gminnych mieszkań. Od miesiąca mają oni możliwość odpracowania swojego zadłużenia. Coraz więcej osób chce skorzystać z tej szansy. Jak wygląda akcja, można się przekonać oglądając film, który umieściliśmy na miejskim kanale portalu YouTube. Z naszych danych wynika, że mieszkańcy 3 203 gminnych lokali, według stanu...ZGM Toruń