Kosmos na Gagarina

W niedzielę 30 czerwca 2013 r. torunianie odmienili  wygląd pawilonu handlowego przy ul. Gagarina 152. Już nie jest szary, teraz jest kosmiczny! Event odbył się w ramach w ramach akcji Dulux Let’s Colour, która rozpoczęła się równo o godzinie 10.00.

8 kwietnia br. ruszyła trzecia edycja akcji Dulux Let’s Colour. O tym, który budynek zostanie odmalowany decydowało głosowanie internautów. Przez dwa tygodnie mieszkańcy dwunastu polskich miast, za pomocą specjalnej aplikacji, głosowali na swoich kandydatów. Ze względu na olbrzymią popularność akcji w Toruniu i Opolu (w obydwu miastach internauci oddali po 82 tysiące głosów) organizator konkursu zdecydował o przyznaniu dwóch nagród za pierwsze miejsce.

Nagrodą w plebiscycie zorganizowanym przez firmę produkującą farby było odmalowanie wybranego obiektu. Całość akcji rozpoczęła się na kilka dni przed właściwym finałem. Przygotowano powierzchnię i zaznaczono kontury ściennej aranżacji.

DSC_1027

W niedzielę 30 czerwca byliśmy świadkami finału akcji. Już parę minut po godzinie ósmej Toruń znalazł się na żywo na antenie TVN. Redaktor Tomasz Zubilewicz, znany z prognoz pogody, opowiadał widzom porannego programu Dzień Dobry TVN o przedsięwzięciu i wyjątkowym zaangażowaniu torunian. Nie zabrakło również kilku ciepłych słów o urokach naszego miasta. O godzinie dziesiątej do malowania mogli przystąpić wszyscy chętni, a było ich nie mało. Z pędzlami i farbami, zapewnionymi przez głównego organizatora, przystąpili do wymalowywania wcześniej przygotowanych konturów.

DSC_1085

Aranżacja nawiązuje do patrona ulicy przy której znajduje się odmalowywany pawilon – Jurija Gagarina – pierwszego człowieka w kosmosie.  Oczywiście inspirację stanowił również kopernikański rodowód Torunia. Na ścianach pojawiły się rakiety gwiazdy i planety. Około czternastej większość prac była gotowa. Torunianie nie kryli zadowolenia, że mogli własnoręcznie przyczynić się do odnowienia tak popularnego miejsca.

DSC_1241DSC_1178

https://i0.wp.com/www.zgm.torun.pl/wp-content/uploads/2015/11/KosmosnaGagarina.jpg?fit=120%2C91&ssl=1https://i0.wp.com/www.zgm.torun.pl/wp-content/uploads/2015/11/KosmosnaGagarina.jpg?resize=120%2C91&ssl=1ZGMAktualnościKosmos na Gagarina W niedzielę 30 czerwca 2013 r. torunianie odmienili  wygląd pawilonu handlowego przy ul. Gagarina 152. Już nie jest szary, teraz jest kosmiczny! Event odbył się w ramach w ramach akcji Dulux Let’s Colour, która rozpoczęła się równo o godzinie 10.00. 8 kwietnia br. ruszyła trzecia edycja akcji Dulux...ZGM Toruń