Komunalne na Olsztyńskiej na finiszu

Kolejne 34 mieszkania komunalne powstają w Toruniu. Nowy blok wzniesiono przy ul. Olsztyńskiej 124-130. Obecnie trwają prace wykończeniowe. Koszt  inwestycji to niemal 2,7 mln zł.

W bloku powstaną 34 mieszkania dwu i jednopokojowe oraz jedno mieszkanie trzypokojowemówi dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Torunia Marcin Maksim. W tej chwili trwają prace wykończeniowe, które powinny się zakończyć w pierwszej dekadzie lipca.

Budowa bloku komunalnego przy ul. Olsztyńskiej rozpoczęła się w lipcu 2012 roku. To budynek wolnostojący, czterokondygnacyjny, częściowo podpiwniczony, wykonany w technologii tradycyjnej ulepszonej. Znajda się w nim 34 mieszkania wykończone „pod klucz”. Wykonawca zagospodaruje również teren wokół bloku – zrobi chodniki, drogi, parking na 34 miejsca, oświetlenie, zieleń i plac zabaw. Według planów budynek będzie zasiedlony w sierpniu.

olsz_mini

– Lista mieszkaniowa jest na ukończeniu. Z każdej kategorii osób potrzebujących wybraliśmy po kilka rodzinpowiedziała dyrektor Biura Mieszkalnictwa Monika Mikulska.

Wykonawcą budynku przy ul. Olsztyńskiej 124-130 jest wyłoniona w przetargu nieograniczonym firma “STAWBUD” z Jedwabna w gminie Lubicz. Koszt  inwestycji to niemal 2,7 mln zł.

W Toruniu od lat realizowany jest wieloletni program rozwoju gminnego budownictwa mieszkaniowego. W jego ramach od kilku lat w naszym mieście budowanych jest rocznie ok. sto nowych mieszkań. Kolejnych kilkadziesiąt lokali miasto zyskuje poprzez adaptację istniejących budynków i w wyniku naturalnego ruchu najemców, którzy przeprowadzają się do innych mieszkań.

Zobacz film “Komunalne na finiszu”

 

https://i0.wp.com/www.zgm.torun.pl/wp-content/uploads/2015/11/KomunalneOlsztynska.jpg?fit=120%2C91&ssl=1https://i0.wp.com/www.zgm.torun.pl/wp-content/uploads/2015/11/KomunalneOlsztynska.jpg?resize=120%2C91&ssl=1ZGMAktualnościKomunalne na Olsztyńskiej na finiszu Kolejne 34 mieszkania komunalne powstają w Toruniu. Nowy blok wzniesiono przy ul. Olsztyńskiej 124-130. Obecnie trwają prace wykończeniowe. Koszt  inwestycji to niemal 2,7 mln zł. - W bloku powstaną 34 mieszkania dwu i jednopokojowe oraz jedno mieszkanie trzypokojowe – mówi dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu...ZGM Toruń