Mural na Grudziądzkiej

Na budynku przy ul Grudziądzkiej 62 powstał mural, promujący odnawialne źródła energii. Pomysłodawcą i realizatorem przedsięwzięcia jest toruńska Fundacja PROMETHEUS.

Mural jest częścią realizowanego projektu: „Toruń Street Art”, który ma koncentrować artystów z całej Polski przy tworzeniu sztuki na miejskich murach.

Koncepcja opierała się na fraktalnej sztuce w stylu Eschera. – mówi Justyna Kacprzak, Prezes Zarządu FundacjiPrzedstawiony na obrazie motyw oparty jest na matematycznym algorytmie przedstawiającym fraktale.

DSC_4452a

Poszczególne elementy muralu symbolizują: wiatrak, człowieka, słońce i wodę.

To właśnie odnawialne źródła energii przy świadomym udziale w nich człowieka, mają działać na świadomość ekologiczną odbiorców. Obraz zamyka element symbolizujący wodę, który koresponduje do sąsiedniego muralu Polskiej Akcji Humanitarnej. Mural PAH pn.: “Kilometrowe marsze po wodę”  powstał w marcu br. przy udziale uczniów Gimnazjum Nr 2 z okazji Światowego Dnia Wody.

DSC_4443a

Autorem murala jest pochodzący z Torunia, ceniony w branży designerskiej Pan Maciej Maćkiewicz – pasjonat malarstwa i absolwent dwóch kierunków projektowania produktu przemysłowego oraz architektury i urbanistyki.

 

https://i0.wp.com/www.zgm.torun.pl/wp-content/uploads/2015/11/Mural.jpg?fit=120%2C91&ssl=1https://i0.wp.com/www.zgm.torun.pl/wp-content/uploads/2015/11/Mural.jpg?resize=120%2C91&ssl=1ZGMAktualnościMural na Grudziądzkiej Na budynku przy ul Grudziądzkiej 62 powstał mural, promujący odnawialne źródła energii. Pomysłodawcą i realizatorem przedsięwzięcia jest toruńska Fundacja PROMETHEUS. Mural jest częścią realizowanego projektu: „Toruń Street Art”, który ma koncentrować artystów z całej Polski przy tworzeniu sztuki na miejskich murach. - Koncepcja opierała się na fraktalnej sztuce w...ZGM Toruń