Toruń buduje mieszkania komunalne

Już niedługo miasto ogłosi przetarg na budowę kolejnego bloku z lokalami komunalnymi. Budynek z 35 mieszkaniami powstanie przy ul. Letniej w Toruniu.

Obecnie przygotowywany jest przetarg. Planuje się, że prace budowlane rusza w przyszłym roku. Potrwają kilkanaście miesięcy. W budynku powstaną pełnostandardowe mieszkania komunalne i jeden lokal użytkowy.

Budowa finansowana będzie z budżetu miasta i funduszu dopłat. W przeciwieństwie do bloków, które budowane są przy ul. Armii Ludowej wspólnie z Toruńskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego, miasto będzie tu jedynym inwestorem.

W Toruniu od lat realizowany jest wieloletni program rozwoju gminnego budownictwa mieszkaniowego. W jego ramach od kilku lat w naszym mieście budowanych jest rocznie ok. sto nowych mieszkań. Kolejnych kilkadziesiąt lokali miasto zyskuje poprzez adaptację istniejących budynków i w wyniku naturalnego ruchu najemców. W tym roku miasto oddało do użytku ponad 80 nowo wybudowanych mieszkań komunalnych: 34 przy ul. Olsztyńskiej 124-130 i 48 w kompleksowo zmodernizowanym dawnym hotelowcu „Lipsk” przy ul. Działowskiego na Rubinkowie. Z kolei w maju ruszyła budowa dwóch budynków przy ul. Armii Ludowej z 48 mieszkaniami komunalnymi łącznie. Lokatorzy wprowadzą się do nich w połowie 2015 roku.

 

https://i0.wp.com/www.zgm.torun.pl/wp-content/uploads/2015/11/BudyjemyMieszkania.jpg?fit=120%2C91&ssl=1https://i0.wp.com/www.zgm.torun.pl/wp-content/uploads/2015/11/BudyjemyMieszkania.jpg?resize=120%2C91&ssl=1ZGMAktualnościToruń buduje mieszkania komunalne Już niedługo miasto ogłosi przetarg na budowę kolejnego bloku z lokalami komunalnymi. Budynek z 35 mieszkaniami powstanie przy ul. Letniej w Toruniu. Obecnie przygotowywany jest przetarg. Planuje się, że prace budowlane rusza w przyszłym roku. Potrwają kilkanaście miesięcy. W budynku powstaną pełnostandardowe mieszkania komunalne i jeden lokal użytkowy. Budowa...ZGM Toruń