Toruń buduje mieszkania komunalne

Kolejny budynek z lokalami komunalnymi powstanie w Toruniu. Prezydent Michał Zaleski podpisał 17 lutego 2014 roku umowę w tej sprawie. Budynek z 35 mieszkaniami powstanie przy ul. Letniej w Toruniu.

Trzykondygnacyjny budynek mieszkalny powstanie przy ul. Armii Ludowej 77, 77A, 79/ Okólnej 11, 11A i Letniej w Toruniu w ramach gminnego budownictwa mieszkaniowego. Wykonawcą zadania będzie firma Stawbud z Lubicza. Budynek będzie kosztował prawie 3,273 mln zł. brutto.

– Dobrze, że budujemy mieszkania komunalne – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski. – W Toruniu czeka na nie 1,5 tysiąca osób.

Prace budowlane potrwają kilkanaście miesięcy. W budynku powstaną pełno standardowe mieszkania komunalne i jeden lokal użytkowy. Będą to cztery mieszkania jednopokojowe, 23 – dwupokojowe i osiem mieszkań trzypokojowych.

– Zbudowaliśmy już pięć obiektów dla Gminy Miasta Toruń. Współpraca jest owocna. Następny obiekt również zostanie oddany w terminie zapewniał właściciel firmy Stawbud Krzysztof Stawski.

Budowa finansowana będzie z budżetu miasta i funduszu dopłat. W przeciwieństwie do bloków, które budowane są przy ul. Armii Ludowej wspólnie z Toruńskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego, miasto będzie tu jedynym inwestorem.

– We wrześniu 2013 roku Biuro Mieszkalnictwa złożyło wniosek o dotację do Banku Gospodarki Krajowej. Bank przyznał dopłatę w wysokości 30 procent wartości inwestycjipowiedziała dyrektor toruńskiego Biura Mieszkalnictwa Elżbieta Kowalska.

W Toruniu od lat realizowany jest wieloletni program rozwoju gminnego budownictwa mieszkaniowego. W jego ramach od kilku lat w naszym mieście budowanych jest rocznie około sto nowych mieszkań. Kolejnych kilkadziesiąt lokali miasto zyskuje poprzez adaptację istniejących budynków i w wyniku naturalnego ruchu najemców. W 2013roku miasto oddało do użytku ponad 80 nowo wybudowanych mieszkań komunalnych: 34 przy ul. Olsztyńskiej 124-130 i 48 w kompleksowo zmodernizowanym dawnym hotelowcu „Lipsk” przy ul. Działowskiego na Rubinkowie. Z kolei w maju 2013 roku ruszyła budowa dwóch budynków przy ul. Armii Ludowej z 48 mieszkaniami komunalnymi łącznie. Lokatorzy wprowadzą się do nich w połowie 2015 roku.

 

https://i0.wp.com/www.zgm.torun.pl/wp-content/uploads/2015/11/MieszkaniaKomunalne.jpg?fit=120%2C91&ssl=1https://i0.wp.com/www.zgm.torun.pl/wp-content/uploads/2015/11/MieszkaniaKomunalne.jpg?resize=120%2C91&ssl=1ZGMAktualnościToruń buduje mieszkania komunalne Kolejny budynek z lokalami komunalnymi powstanie w Toruniu. Prezydent Michał Zaleski podpisał 17 lutego 2014 roku umowę w tej sprawie. Budynek z 35 mieszkaniami powstanie przy ul. Letniej w Toruniu. Trzykondygnacyjny budynek mieszkalny powstanie przy ul. Armii Ludowej 77, 77A, 79/ Okólnej 11, 11A i Letniej w...ZGM Toruń