Upstrzone ogłoszeniami słupy oświetleniowe i trakcyjne, smętnie zwisające poszarpane kartki – to nie licuje z wizerunkiem Torunia – miasta wpisanego na Listę UNESCO. Miejski Zarząd Dróg mówi dość i wspólnie z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej wypowiada walkę nielegalnym reklamom w niedozwolonych miejscach.

Podarte, nieestetyczne, zmoczone przez deszcz – nielegalne ogłoszenia stały się w ostatnim czasie prawdziwą plagą w Toruniu. Mowa o reklamach zawieszanych na słupach oświetleniowych i trakcyjnych. Informacje o szybkich kredytach, koncertach, imprezach wieszane są bez pozwolenia na zajęcie pasa drogowego. Oznacza to, że firma reklamuje się za darmo i do tego nielegalnie. Miejski Zarząd Dróg wspólnie z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej wypowiedział wojnę takim praktykom.

MZD utworzył mapę Torunia, na której znalazły się miesjca występowania nielegalnych reklam. Ich usuwaniem zajmą się teraz zadłużeni lokatorzy gminnych mieszkań. W tym celu ZGM zawarł z MZD porozumienie, dzięki któremu możliwa stała się taka forma współpracy.

Z obserwacji MZD wynika, że najwięcej nielegalnych reklam jest w obrębie UMK, w otulinie Starówki i na Wrzosach. Drogowcy czekają również na sygnały od mieszkańców, którzy mogą je zgłaszać pod numerem 56 66 93 113.

 

https://i0.wp.com/www.zgm.torun.pl/wp-content/uploads/2015/11/NielegalneReklamy.jpg?fit=120%2C91&ssl=1https://i0.wp.com/www.zgm.torun.pl/wp-content/uploads/2015/11/NielegalneReklamy.jpg?resize=120%2C91&ssl=1ZGMAktualnościUpstrzone ogłoszeniami słupy oświetleniowe i trakcyjne, smętnie zwisające poszarpane kartki - to nie licuje z wizerunkiem Torunia - miasta wpisanego na Listę UNESCO. Miejski Zarząd Dróg mówi dość i wspólnie z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej wypowiada walkę nielegalnym reklamom w niedozwolonych miejscach. Podarte, nieestetyczne, zmoczone przez deszcz – nielegalne ogłoszenia stały...ZGM Toruń