Pomoc poszkodowanym

Miasto rozpoczęło wypłaty zasiłków celowych dla rodzin poszkodowanych w tragicznym pożarze budynku przy ulicy Chłopickiego. Lokal zamienny na czas remontu wskazany został pierwszej rodzinie.

W pożarze, który w nocy z 8 na 9 października wybuchł w budynku przy ulicy Chłopickiego, zginęły dwie osoby, trzy trafiły do szpitala w tym dwóch rannych podczas akcji strażaków.

Poszkodowane rodziny mogą liczyć na pomoc finansową na najpilniejsze potrzeby w wysokości 500 zł na członka rodziny. Fundusze zostały zabezpieczone i można zgłaszać się po ich wypłatę. Pozostałe środki przekazywane będą zgodnie z potrzebami, po przeprowadzonych przez pracowników socjalnych wywiadach środowiskowych z członkami rodzin poszkodowanych. Osoby przebywające w mieszkaniach interwencyjnych otrzymują bieżącą pomoc w postaci środków medycznych, wyżywienia i odzieży.

Lokal zamienny na czas remontu został już wskazany rodzinie z siedmiorgiem dzieci. Pozostałe rodziny w przyszłym tygodniu otrzymają propozycje lokali zastępczych. Trwają zlecone przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej prace naprawcze dachu w zniszczonym budynku. Obecnie mienia pilnuje straż miejska, od przyszłego tygodnia obowiązki przejmie firma ochroniarska. Wczoraj (9 października) lokatorzy mieli możliwość dostania się do swoich mieszkań, zabrania dokumentów i rzeczy osobistych.

 

https://i0.wp.com/www.zgm.torun.pl/wp-content/uploads/2015/11/Chłopickiego12Pozar.jpg?fit=120%2C91&ssl=1https://i0.wp.com/www.zgm.torun.pl/wp-content/uploads/2015/11/Chłopickiego12Pozar.jpg?resize=120%2C91&ssl=1ZGMAktualnościPomoc poszkodowanym Miasto rozpoczęło wypłaty zasiłków celowych dla rodzin poszkodowanych w tragicznym pożarze budynku przy ulicy Chłopickiego. Lokal zamienny na czas remontu wskazany został pierwszej rodzinie. W pożarze, który w nocy z 8 na 9 października wybuchł w budynku przy ulicy Chłopickiego, zginęły dwie osoby, trzy trafiły do szpitala w tym...ZGM Toruń