Blisko 3 tys. zł odpracowało 3 dłużników, lokatorów mieszkań administrowanych przez ZGM, remontując zaniedbane klatki schodowe w bloku przy ul. Armii Ludowej 73B. Remonty zostały zakończone. Ze strony ZGM-u lokatorzy otrzymali niezbędne materiały. Mogli również liczyć na pomoc administratorów i inspektorów technicznych.

 

Efekt prac lokatorów

armii_ludowej_73B_3 armii_ludowej_73B_2 armii_ludowej_73B_1

 

Za każdą przepracowaną godzinę wykonanych prac porządkowych naliczana jest stawka w wysokości 6,50 zł brutto, natomiast za prace remontowe 7,00 zł brutto. Odpracowana kwota nie powoduje powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu. Osoby odpracowujące swoje długi, przed przystąpieniem do pracy, są ubezpieczani od następstw nieszczęśliwych wypadków i zostają przeszkoleni w zakresie BHP. Wszystkie niezbędne do pracy materiały dostarcza ZGM.

Przypominamy, że program odpracowywania zadłużenia dotyczy tylko pomocy w spłacie powstałego zadłużenia, a nie bieżących opłat za mieszkanie. Kwota zadłużenia nie powinna przekraczać 15 tys. zł. W przypadku wyższego zadłużenia – zgodę na odpracowywanie musi wyrazić dyrektor ZGM.

Zadłużeni lokatorzy mogą uczestniczyć w różnego typu pracach. ZGM wspólnie z MZD prowadzi akcję zrywania nielegalnych reklam na słupach ogłoszeniowych. Miejscy dłużnicy odpracowują swoje zadłużenia również na terenie miejskiego campingu TRAMP przy ul. Kujawskiej i na toruńskiej Motoarenie. Przede wszystkim jednak praca wykonywana jest w obrębie nieruchomości administrowanych przez ZGM.

W ramach zawartych porozumień pomiędzy Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej a Miejskim Zarządem Dróg w Toruniu i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Toruniu, a także Biurem Toruńskiego Centrum Miasta  zadłużeni lokatorzy mogą uczestniczyć w pracach organizowanych przez te jednostki.

Aby wziąć udział w programie należy zgłosić się do wybranego Biura Obsługi Mieszkańców przy ul.:

  • Gołębiej 3, tel.: (56) 655 39 32
  • Gagarina 152, tel.: (56) 652 04 15
  • Drzymały 13/15 b, tel.: (56) 652 01 30
https://i0.wp.com/www.zgm.torun.pl/wp-content/uploads/2016/06/armii_ludowej_73B_1.jpg?fit=149%2C198&ssl=1https://i0.wp.com/www.zgm.torun.pl/wp-content/uploads/2016/06/armii_ludowej_73B_1.jpg?resize=149%2C150&ssl=1Wojciech PlockiAktualnościBlisko 3 tys. zł odpracowało 3 dłużników, lokatorów mieszkań administrowanych przez ZGM, remontując zaniedbane klatki schodowe w bloku przy ul. Armii Ludowej 73B. Remonty zostały zakończone. Ze strony ZGM-u lokatorzy otrzymali niezbędne materiały. Mogli również liczyć na pomoc administratorów i inspektorów technicznych.   Efekt prac lokatorów   Za każdą przepracowaną godzinę wykonanych prac...ZGM Toruń