Jako Fundacja zajmujemy się dbaniem o stan fortyfikacji, dlatego tegoroczne święto pracy postanowiliśmy uczcić w wyjątkowy dla nas sposób.

Wyruszymy na 1-wszo majowy pochód do Fortu Jakuba, tyle że zamiast transparentów zabierzemy ze sobą sprzęt porządkowy. Dzięki uprzejmości Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu mamy wyjątkową możliwość dokładnego zwiedzania na co dzień niedostępnego Fortu. 

Jeżeli chcesz świętować z nami a jednocześnie przyczynić się do poprawy stanu obiektu historycznego, niegdyś mającego znaczenie obronne dla miasta to zapraszamy serdecznie na I prace porządkowe na Twierdzy Toruń.

 

Zapewnimy:

– konsultacje historyczne z ekspertami od fortyfikacji

– zwiedzanie wszystkich zakamarków fortu (można, a nawet trzeba robić zdjęcia)

– spacer historyczny po Forcie Jakuba (po pracach porządkowych, ok 14.00 opowiemy Wam co nieco),

UWAGA! NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI PRZYJŚCIA TYLKO NA ZWIEDZANIE!

– rękawiczki, worki na śmieci i odbiór odpadów (segregacja)

– miłą atmosferę i coś słodkiego w trakcie prac

 

Warto zabrać:

– łopaty, wiadra, miotły (jak nie macie nic nie szkodzi)

– latarkę (najpraktyczniejsza będzie ta na czoło)

– dobry humor, termos

– znajomych, przyjaciół, rodzinę

 

Adres zbiórki:  ul. Generała Józefa Sowińskiego (przed bramą fortu)

Widzimy się !!!

Więcej informacji na stronie:

https://fb.me/e/22gZOw648

https://i0.wp.com/www.zgm.torun.pl/wp-content/uploads/2024/04/Twierdza.jpg?fit=1024%2C384&ssl=1https://i0.wp.com/www.zgm.torun.pl/wp-content/uploads/2024/04/Twierdza.jpg?resize=150%2C150&ssl=1ZGMAktualnościJako Fundacja zajmujemy się dbaniem o stan fortyfikacji, dlatego tegoroczne święto pracy postanowiliśmy uczcić w wyjątkowy dla nas sposób. Wyruszymy na 1-wszo majowy pochód do Fortu Jakuba, tyle że zamiast transparentów zabierzemy ze sobą sprzęt porządkowy. Dzięki uprzejmości Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu mamy wyjątkową możliwość dokładnego zwiedzania na co...ZGM Toruń